בית קשב‏ > ‏אודות‏ > ‏

בית קשב: הבית של הרגע הזהבית קשב: הבית של הרגע הזה

 

בית קשב אינו מרכז מדיטציה השוכן בכתובת מסוימת – אין מקום מסוים המהווה מרכז לפעילויות בית קשב; בית קשב אינו מקום ממשי, בית גשמי וחומרי עם ארבעה קירות, אלא בכל מקום וזמן זו אפשרות והזדמנות להתעוררות – לעצור את הריצה הרגילה, השגרה של השכחה, וכך לחזור ולגלות את הבית שבתוכנו, לפגוש כאן ועכשיו את הבית האמיתי: בבית קשב כל מפגש וכל סדנא הם הזמנה לחזור הביתה, להתעורר לחיים ברגע הזה.

בית קשב הוא הזמנה לחזור לעצמנו, לפגוש את החיים כפי שהם עכשיו מתרחשים בתוכנו ומסביבנו, בכל מקום ובכל מצב בהם אנחנו נמצאים – כאשר אנחנו שקטים או סוערים, כאשר אנחנו לבד עם עצמנו או ביחד עם אנשים נוספים. בית קשב מציע הזדמנות ואפשרות לכל אחת ואחד מאיתנו להיות במגע עם ביתנו האמיתי, להיות בבית בכל צעד ובכל נשימה – הבית האמיתי הוא כל צעד כאן ועכשיו, כל רגע של נשימה קשובה.

בית קשב הוא מקום בלב – מקום בלב האדם, בלב החיים; בית קשב אינו בית רגיל, מקום או מצב מסוימים – בית קשב הוא מרחב של הוויה קשובה, מרחב שלם של קשב לחיים, מבחוץ ומבפנים. הלב של בית קשב הוא החופש להיות בבית בכל מקום – בית קשב אינו מקום מסוים אלא הגישה לכל מקום בו אנחנו נמצאים, בית קשב הוא כל מקום בו אנחנו באמת פוגשים את החיים; בית קשב הוא החופש להיות קשובים בכל מקום וזמן, ממש כאן ועכשיו בלב החיים – זה הבית האמיתי, הבית של הרגע הזה.

בית קשב הוא מקום להיות, מקום לגלות – מקום להיות קשובים ולגלות בכל רגע מחדש את המתנה של החיים; הלב של בית קשב הוא דרך קשב, היא גישה של פגישה עם כל הדברים, היא מדיטציה של הוויה קשובה בלב החיים. דרך קשב היא החופש להיות נוכחים ומודעים בכל מצב בו אנחנו נמצאים, בזמנים של שקט ושלווה או בסערות של קושי ומצוקה, להיות קשובים ולפגוש גלויות את עצמנו ויחד איתנו גם אחרים; לפגוש את הדברים בשלום ובחמלה, ולגלות בליבנו שמחת חיים והכרת תודה – דרך קשב היא החופש לאהוב את החיים, ללא אפליה וללא תנאים.