בית קשב‏ > ‏אודות‏ > ‏

אודות מיכל ארבלנולדתי וגדלתי בקרית טבעון, מקום מגוריי גם כיום, שהטביע בי אהבה לחיים פשוטים וקרבה לטבע. אחרי ילדות בישוב קטן חייתי 15 שנה בתל אביב, ובשנים הללו יצרתי בציור ובפיסול ולמדתי לתואר ראשון במדעי ההתנהגות. המשכתי ללימודי טיפול באמנות ובהמשך דרכי השלמתי לימודים לתואר שני. תחום הטיפול ריתק אותי ומילא את עולמי; דרכו למדתי על עצמי ועל אחרים, ועל האפשרות לסייע לאנשים המתמודדים עם קשיים ומצבי חיים מורכבים.

ב-2005, בעקבות מחלה ואובדן של דמות קרובה ואהובה, חוויתי שבר גדול והתחלתי לחפש מענה למצוקת הלב העמוקה שחשתי ולשאלות קיומיות שעלו בי; רציתי להבין את החיים והמוות לעומקם. חיפשתי לימוד שנוגע בשורשי הסבל האנושי והיתה בי כמיהה לחיות חיים מלאים, חיים שיש בהם הכרת תודה ומודעות למה שחשוב באמת. הכמיהה הזו הביאה אותי אל הדרך הבודהיסטית ששינתה את חיי מן היסוד; מצאתי בה חוכמה עמוקה, חמלה ושמחת-לב, ומאז היא דרך חיים עבורי. שהיתי שנתיים במרחב מדיטציה בארצות הברית, ואני שמחה לחלוק עם אנשים נוספים את מתנת הדרך הזו בקבוצת מדיטציה שבועית שאני מנחה.

לאחר כ-20 שנות ניסיון בטיפול ושנים רבות של העמקה בדרך הבודהיסטית, הגעתי ללימודי הליווי הרוחני. אני בוגרת ההכשרה המקצועית לליווי רוחני בתכנית "אדם ורוח" במכללת רמב"ם-ידע, שפתחה בפניי שער לעולם שיש בו קבלה שלמה של כל אדם באשר הוא. במהלך ההתמחות התנסיתי בליווי אנשים ביחידת דיאליזה קהילתית ובמחלקת ניתוחי לב ברמב"ם, ליוויתי אנשים בהוספיס בית, ודיירים במחלקת עצמאים ובמחלקה סיעודית בבית אבות.

במקצוע הליווי הרוחני, שמכבד את דרכו הייחודית של כל אדם, אני רואה "בית" בו כל אחת ואחד יכולים למצוא את מקומם. לצד ההקשבה העמוקה והניסיון שאני מביאה עמי מעולם הטיפול, אני משלבת בליווי התנסויות ומקורות השראה בהתאם למה שמתאים ונכון עבור מי שאני מלווה: מדיטציה והרפיה, יצירה וכתיבה, קריאה בטקסטים, האזנה למוזיקה וחיבור לטבע. כל אדם הוא עולם ומלואו וכל מפגש טומן בחובו אפשרות ללמידה חדשה, להשראה ולהתרחבות הלב.


*  *  *