בית קשב‏ > ‏ליווי דרך‏ > ‏

טיפול באמנות לילדים


טיפול באמנות הוא טיפול רגשי המשלב תהליכי יצירה ועבודה באמנות יחד עם התבוננות והבנה של נפש האדם. לצד השיחה, היצירה באמנות (כגון: ציור, פיסול, ועבודה עם חומרים שונים) מאפשרת לאדם לבוא במגע עם חלקים נרחבים המצויים בתוכו – רגשות שונים, כאבים וקשיים, כמו גם שמחה, יכולות וכוחות יצירתיים. בטיפול באמנות עם ילדים, בנוסף לחומרי האמנות והיצירה ניתן לכלול גם משחק עם בובות, משחקי קופסא ועוד.

ייחודו של הטיפול באמנות עבור ילדים הוא בכך שהוא מאפשר גישה בטוחה ולא מאיימת אל עולמם הפנימי. ילדים "מדברים" את שפת המשחק והיצירה, ולכן זו הדרך הטבעית עבורם לבטא את מחשבותיהם ורגשותיהם – באמצעות המשחק והיצירה הילד/ה לומד את החיים ומתקשר את חוויותיו עם הסביבה. בנוסף, טיפול באמנות מכוון לעשייה יצירתית המאפשרת העצמה של הכוחות והיכולות, ובכך הוא מסייע לחיזוק חווית הערך העצמי, להפחתת חרדה, להכלה ועיבוד של סערות רגשיות, ולהרחבת היכולת להתמודד עם קשיים ומגבלות.

טיפול באמנות מאפשר מרחב הכולל קשר אישי מכיל, מכוון ומעודד. הקשר האישי, המשחק והיצירה, מהווים כר להשלכה של רגשות שונים אשר ילדים מתקשים לעיתים לבטא במילים, כגון: כעס, פחד, קנאה ותסכול. באופן זה הטיפול מהווה מרחב מכיל ובטוח, המאפשר לילד/ה לתת אמון בסביבתו ולבוא במגע אמיתי עם רגשותיו. האפשרות לבטא את עולמו הפנימי מעניקה לילד/ה הקלה משמעותית ויכולה לפנות מקום ללמידה וצמיחה, ליצירתיות ושמחת-חיים.

 

 טיפול באמנות יכול לסייע לילדים במצבים שונים, כגון:

  • דימוי עצמי נמוך, חוסר בטחון עצמי, חרדות ופחדים
  • קשיים חברתיים
  • קשיים על רקע לקויות למידה, קשב וריכוז
  • קשיים על רקע יחסים משפחתיים, פרידה וגירושין
  • התמודדות עם טראומה, מחלה ואובדן
  • התמודדות עם מגבלה פיזית ולקויות שונות

 


*  להורים יש תפקיד חשוב לגבי האופן בו הילד/ה מגיב/ה לטיפול, לכן מדי מספר שבועות מתקיימת עמם פגישה


 

הפגישות  מתקיימות בקרית טבעון.

לשאלות  ולתיאום פגישה ניתן להתקשר למיכל -  04-6600-148