בית קשב‏ > ‏סדנאות‏ > ‏

המתנה של הרגע הזה

המתנה של הרגע הזה על הצעד הראשון והאחרון של אמנות החיים הערים
 

הצעד הראשון והאחרון שאנחנו באמת צריכים, בכל רגע מחדש, הוא פשוט להיות נוכחים-מודעים – להיות כאן ועכשיו ולפגוש את החיים, לחיות בעולם בלי להיות לכודים בדברים של העולם – בלי להיות לכודים בדרמה של סערות הרגשות, בדעות הקדומות ובמסקנות וברעיונות של הדברים. כל מה שאנחנו באמת רוצים כבר מצוי ממש כאן ועכשיו בלב החיים, כאשר אנחנו ערים – ערות היא המהות של אמנות החיים; ערות היא הדרך בה אנחנו מתייחסים לכל מה שאנחנו פוגשים, היא הגישה בה אנחנו עכשיו פוגשים את החיים - ערות היא דרך קשב לחיים.

הדברים פשוטים אבל לפעמים הם לא קלים, ולכן אנחנו מגיבים ומסתבכים – בעולם המחשבה וההרגלים אנחנו רצים ורצים, רוצים ורוצים, ועדיין אנחנו לא מרוצים; אנחנו לכודים באשליה ואבודים בשגרה, אנחנו לא מבינים את עובדות החיים – ועדיין יש אפשרות באמת להבין את חוסר ההבנה, אפשר להיות ערים: ערות היא חופש מאשליה של מחשבה במונחים של דברים נפרדים וקבועים, ערות היא חופש מהשגרה של התגובתיות בעולם ההרגלים.

הצעד הראשון והאחרון, בכל רגע מחדש, הוא להיות ערים כאן ועכשיו, בכל מצב, ולפגוש את כל הדברים בשלום ובשמחה, בחמלה ובהכרת תודה. כאשר אנחנו ערים, אנחנו חופשיים לפגוש כאן ועכשיו בלב פתוח את החיים – כאשר הדברים מופיעים וחולפים, את הפרחים ואת הקוצים, מבחוץ ומבפנים; חופשיים לפתוח את הלב ליופי וגם לכאב, חופשיים לאהוב את החיים, ללא אפליה וללא תנאים – זו המתנה של הרגע הזה; ומה עוד אנחנו מבקשים?

[ניתן לקרוא עוד אודות הלב של דרך קשב – הצעד הראשון והאחרון של אמנות החיים הערים]


במהלך הסדנא נלמד ונתרגל מדיטציה של תשומת-לב תוך הנחיה ושיתוף בקבוצה,

עם שיחות של מאיר ומועדים של שאלות ותשובות.


הסדנא מיועדת גם למי שנפגש לראשונה עם לימוד ותרגול אמנות החיים בתשומת-לב,

וגם למי שמבקש להתבסס ולהתעמק, להתרענן ולהתחדש בדרך ובלימוד.