בית קשב‏ > ‏סדנאות‏ > ‏

סדנת יום (כליל): מדיטציה לא-דואלית

רטריט מדיטציה לא-דואלית

סדנת יום עם מאיר זוהר


  יום שבת, 21 בנובמבר, 10:00 - 17:00 

במרחב "משיב נפש", כליל (גליל מערבי)


מדיטציה לא-דואלית היא מדיטציה של הוויה קשובה
ללא בחירה במטרה וללא שימוש באמצעים;

היא התעמקות בכל הדברים בגישה של שאלה
ללא הפרדה בין המדיטציה לבין החיים

 

רטריט מדיטציה לא-דואלית הוא מרחב להתנסות ישירה במדיטציה כדי ללמוד את עצמנו ברגע הזה, ללמוד את טבע האדם ואת עובדות החיים – להיות קשובים כאן ועכשיו לכל הדברים, בגוף ובנפש, מחשבות ורגשות וסיפורים, כאשר הם מופיעים וחולפים, מבחוץ ומבפנים; לשהות במרחב של התבוננות הפתוחה לכל נושא שחי בליבנו ולכל שאלת חיים. ויחד עם התבוננות ולמידה עצמית, יש מקום גם לשיחה בהתאם לשאלות של המשתתפים בנוגע למדיטציה וביחס לדרכם בחיים – הרטריט מוקדש לחקירה משותפת והתעמקות בכל נושא או שאלה, דילמה ובעיה, שמעלים ומביאים.

רטריט מדיטציה לא-דואלית מזמין אותנו להתעמק בחיים ברגע הזה. הרטריט פתוח להכיל ולקבל הכל, וכך הוא מאפשר להביא את מצבי החיים הממשיים אל מרחב הקשב של המדיטציה, ללא הפרדה בין הדרך לבין החיים, וללמוד ביחד גישה קשובה לחיים. הלימוד ברטריט מותאם לנוכחים המשתתפים, ואין צורך בידע או נסיון קודמים; הרטריט פתוח ומתאים לכולם – הן למתעניינים חדשים אשר רוצים לטעום ולהתנסות במדיטציה, והן לאנשים בעלי נסיון קודם במדיטציה, אשר רוצים להעמיק ולהביא אותה אל דרכם בחיים. 


מאיר זוהר מלמד מדיטציה לא-דואלית כדרך חיים, לאור הגותו של קרישנמורטי (J. Krishnamurti). בנוסף, הוא מלמד את הדרך הבודהיסטית בגישה לא-דואלית, ומדיטציה של קשב גוף-נפש ברגע הזה. מאיר למד וחי בקהילתו של תיק-נהאט-האן (Thich Nhat Hanh), והיה נזיר בודהיסט במשך תשע שנים. כמו כן, הוא שהה כשנתיים במרחב המדיטציה Rose Apple.