בית קשב‏ > ‏סדנאות‏ > ‏

קורס לימוד ומדיטציה: מדיטציה לא-דואלית והשאלה של החיים

מדיטציה לא-דואלית והשאלה של החיים

קורס לימוד ומדיטציה עם מאיר זוהר / לאור הגותו של קרישנמורטי

21 מפגשים שבועיים בקרית טבעון, 1 בדצמבר 2015 – 19 באפריל 2016

 

מדיטציה לא-דואלית היא הגישה הקשובה לכל מצב שאנחנו פוגשים, גישה קשובה לחיים: היא החופש להיות נוכחים-מודעים ללא הסתמכות על אמצעים, להיות ערים בגוף-נפש בלב מערכות היחסים; היא החופש לפגוש גלויות את האתגר של הרגע הזה ולחיות בקשב-לב שלם, ללא הפרדה בין המדיטציה לבין החיים.

השאלה של החיים היא השאלה של הרגע הזה: כאן ועכשיו כפי שאנחנו, האם אנחנו חופשיים לאהוב את החיים כהווייתם, לאהוב את עצמנו וגם אחרים ולגלות זאת בפעולה? ואם לא, מה מונע בעדנו – האם אנחנו חופשיים להתבונן, ללמוד ולהבין את עצמנו בלב המצב האנושי, להבין את ה- "עצמי" ותסביכיו? האם באפשרותנו לגשת בפתיחות ובתמימות לכל מצב עכשווי, חופשיים מפחד, זמן ומחשבה, חופשיים מכל מסגרת של מסורת ועמדה של סמכות, בלי ללכת שולל אחר רעיונות ואמונות, דעות ומסקנות, בלי להתפתות לסיפוריה של הזהות העצמית, וכך להביא למהפך של סדר חדש בחיים – לחיות בשלום ובשמחה, ביופי ובהכרת תודה, ממש ברגע הזה?

קרישנמורטי הוא אחד מגדולי ההוגים של המאה העשרים. משנתו היא מסע למידה עצמית והזמנה להתעוררות, ועיקרה הוא מדיטציה ללא בחירה, התבוננות ללא מתבונן; זו מדיטציה שאינה שיטה סדורה אלא מהפך בגישה – ללא דרך סלולה אל האמת, כל אדם חופשי לגלות בעצמו את חירותו. קרישנמורטי פרסם עשרות ספרים, פגש אינספור אנשים בעולם כולו, והקים מספר בתי ספר הפועלים בהשראתו.

[לקריאה נוספת:  עיקרי הלימוד של קרישנמורטי]


הלימוד בקורס יכלול מדיטציה, התייחסות לכתביו של קרישנמורטי, ושיחה פתוחה לשאלות ותובנות.

הקבוצה מתאימה לאנשים בעלי רקע בעבודה פנימית, וניסיון קודם במדיטציה של תשומת-לב.

כדי להעמיק בלימוד נדרשת המשכיות והתמדה, ולכן הקבוצה מתבססת על מחויבות של כולם להשתתפות מלאה בכל המפגשים.