בית קשב‏ > ‏סדנאות‏ > ‏

קורס לימוד ומדיטציה: חותם הדהרמה

חותם הדהרמה

שיעורים בדרך הבודהיסטית   |   קורס לימוד ומדיטציה עם מאיר זוהר


מדיטציה של קשב גוף-נפש ברגע הזה

יחד עם לימוד הדרך הבודהיסטית בגישה לא-דואלית


הקורס יתקיים ב________, באווירה אינטימית-ביתית, בקבוצה קטנה

12 מפגשים בימי ______  --  בשעות ___________  --  החל מ- _________ 2018
הבודהה לא היה בודהיסט, הבודהה לא לימד בודהיזם. הבודהה הזמין אותנו להתבונן בדברים כהווייתם, ולימד דבר אחד פשוט – לחיות חיים ערים; הבודהה לימד שכאשר אנחנו באמת קשובים ומבינים כבר אנחנו לא סובלים, חופשיים לאהוב את החיים.

הדהרמה היא דרך הבודהה, דרך חיים קשובה לטבע הדברים, וחותם הדהרמה הוא הלב של הדרך הוא התבוננות נכוחה במאפייני הקיום של כל הדברים, והבנה של עובדות החיים; חותם הדהרמה הוא אפשרות והזמנה לפגישה גלויה עם ה"ככה זה" של כל מצב חיים, הוא שער להתעוררות לחיים ברגע הזה.

מדיטציה של תשומת-לב היא אמנות של קשב לחיים, בגישה שיש בה סקרנות ועניין להתנסות בלב פתוח ובאמת לגלות את הדברים. בתשומת-לב למתרחש כאן ועכשיו יש הבנה עמוקה של טבע האדם ושל דרך העולם, וגישה קשובה שכזו היא מהפך מלא ושלם באיכות החיים – בתשומת-לב יש הכרת תודה, פעולה בחמלה ושלום עם עצמנו ועם אחרים, אהבת אמת ושמחת חיים; תשומת-לב היא מתנה שאנחנו יכולים להעניק לעצמנו, וכך גם לאנשים נוספים החיים עימנו.


~~~   ~~~

במהלך הקורס נלמד את היסודות של מדיטציה של תשומת-לב, ואת הגשמתם בלב החיים: נלמד לעשות מדיטציה של תשומת-לב, ולהביא את תשומת-הלב גם אל חיי היומיום – אל לב סערות הרגשות, השגרה של ההרגלים והערפילים של המחשבות; נלמד להבין את עצמנו וגם אחרים, לגלות בכל אדם אור ויופי, ולפתוח את הלב למתנה של החיים.

נלמד גם את עיקרי הדרך הבודהיסטית, ואת האופן בו היא מתייחסת למצבי חיים שונים ורלוונטית לחיינו הממשיים – נלמד היבטים שונים של הדהרמה, ככל שיאפשר משך הקורס ובהתאם לעניין של המשתתפים; נלמד לחיות לאורה של הדהרמה בלב המצב האנושי, ללא הפרדה בין הדרך לבין החיים.