בית קשב‏ > ‏סדנאות‏ > ‏

סדנת יום: הפחד לפגוש - החופש להיות

הפחד לפגוש - החופש להיות

שערים למדיטציה לא-דואלית  |  רטריט עם מאיר זוהר


יום שבת 12 באוגוסט 10:00-17:00   |  
ב"גבעת הדהרמה", מושב בית-חנן 


שימו לב: החל מעכשיו, יום שישי בצהרים, כל הנרשמים יעברו לרשימת המתנה.
אנחנו ניצור קשר עוד הערב עם מי שנרשם היום, כדי לאשר הגעה לכל מי שאפשר.
היות שמספר המקומות מוגבל, נא לא להגיע לסדנה ללא אישור שכזה.

*       *       *

אנחנו פוחדים לפגוש את עצמנו, להיות עם מה-יש, לשהות עם כל הקיים ומתרחש ברגע הזה.

אנחנו מתקשים לפגוש את עצמנו, להיות ביחד עם מי שאנחנו כפי שאנחנו, עם הקשיים ועם הפחדים, ולכן אנחנו עסוקים – אנחנו רצים ורצים, רוצים ורוצים, ולעולם לא מרוצים; ופעמים רבות אנחנו ממשיכים את אותה הריצה גם בלימוד הרוחני, בעשייה המדיטטיבית הרגילה.

ויחד עם כל זאת, האם אפשר לפתוח מרחב של הוויה קשובה – פשוט להיות קשובים, חופשיים לפגוש את החיים? זה החופש להיות מדיטציה ללא בחירה במטרה וללא הסתמכות על שימוש באמצעים; זו מדיטציה לא-דואלית, היא החופש לפגוש את הדברים כהווייתם ולהיות ערים למתנה של החיים ברגע הזה.


*       *       *

הלימוד מותאם לנוכחים המשתתפים, ואין צורך בידע או נסיון קודמים; הרטריט פתוח ומתאים לכולם – הן למתעניינים חדשים אשר רוצים לטעום ולהתנסות במדיטציה, והן לאנשים בעלי נסיון קודם במדיטציה, אשר רוצים להעמיק ולהביא אותה אל דרכם בחיים.

*       *       *

מאיר זוהר מלמד מדיטציה לא-דואלית כדרך חיים הוא מלמד את הדרך הבודהיסטית בגישה לא-דואלית, ומדיטציה של קשב גוף-נפש ברגע הזה.

מאיר למד וחי בקהילתו של תיק-נהאט-האן (Thich Nhat Hanh), נזיר ומורה זן, והיה נזיר בודהיסט במשך תשע שנים. כמו כן, מאיר לומד רבות לאור הגותו של קרישנמורטי (J. Krishnamurti), ובנוסף, הוא שהה כשנתיים במרחב המדיטציה Rose Apple.

מאיר פוגש אנשים בסדנאות ובמפגשים קבוצתיים, ומציע ליווי דרך גם ליחידים.