בית קשב‏ > ‏סדנאות‏ > ‏

סדנת יום: פשוט להיות - בטלה מדיטטיבית והתגלית של החיים

פשוט להיות: בטלה מדיטטיבית והתגלית של החיים

שערים למדיטציה לא-דואלית  |  רטריט עם מאיר זוהר


יום שבת 28 באוקטובר 10:00-17:00   |  
ב"גבעת הדהרמה", מושב בית-חנן *       *       *

בעשייה המדיטטיבית הרגילה אנחנו עסוקים בניסיון לפתור את הבעיה של "אני", עם מטעניו ותסביכיו – אנחנו רוצים להשתלט עליו, לאלף ולשפר אותו, לטפח ולפתח; אנחנו מנסים לעצב את עצמנו על-פי מחשבתנו ורצוננו, בהתאם לאמת-מידה ידועה, לפי הדעה והמסקנה והאמונה שלנו-עצמנו או לפי עצת המומחים הרוחניים ... אבל כל עשייה שכזו מוגבלת על-ידי האמצעים והמטרות, הרעיונות וההתניות של עצמה.

ויחד עם זאת אפשר להיות מדיטציה, פשוט להיות שלמים עם החיים כהווייתם – זו מדיטציה של הוויה קשובה, היא מרחב שלם של קשב לחיים; זה החופש להיות מדיטציה של אי-עשייה, להיות נינוחים בלב אי-הנחת והמצוקה של המצב האנושי גם יחד עם העמדה העצמית הרגילה. זו התבוננות בטלה מעשייה, התבוננות גלויה ופנויה לכל הדברים שמעצמם מתרחשים, בגוף ובנפש, מבחוץ ומבפנים; זה החופש להיות ערים לקוצים וכך לגלות גם את הפרחים של החיים, להניח לדברים לגלות את עצמם ולהיות שלמים יחד איתם – זה השער והדרך לפגישה עם החיים ברגע הזה.


*       *       *

הלימוד מותאם לנוכחים המשתתפים, ואין צורך בידע או נסיון קודמים; הרטריט פתוח ומתאים לכולם – הן למתעניינים חדשים אשר רוצים לטעום ולהתנסות במדיטציה, והן לאנשים בעלי נסיון קודם במדיטציה, אשר רוצים להעמיק ולהביא אותה אל דרכם בחיים.

*       *       *

מאיר זוהר מלמד מדיטציה לא-דואלית כדרך חיים הוא מלמד את הדרך הבודהיסטית בגישה לא-דואלית, ומדיטציה של קשב גוף-נפש ברגע הזה.

מאיר למד וחי בקהילתו של תיק-נהאט-האן (Thich Nhat Hanh), נזיר ומורה זן, והיה נזיר בודהיסט במשך תשע שנים. כמו כן, מאיר לומד רבות לאור הגותו של קרישנמורטי (J. Krishnamurti), ובנוסף, הוא שהה כשנתיים במרחב המדיטציה Rose Apple.

מאיר פוגש אנשים בסדנאות ובמפגשים קבוצתיים, ומציע ליווי דרך גם ליחידים.