בית קשב‏ > ‏סדנאות‏ > ‏

סדנת יום: להיות מדיטציה ללא בחירה במטרה

להיות מדיטציה ללא בחירה במטרה

שערים למדיטציה לא-דואלית  |  רטריט עם מאיר זוהר


יום שבת 30 בדצמבר 10:00-17:00   |  
ב"גבעת הדהרמה", מושב בית-חנן 

*       *       *

מדיטציה לא-דואלית היא התבוננות שלמה, ללא בחירה במטרה – היא גישה קשובה ללא מחשבה של הפרדה וללא רצון בשליטה, ללא אמת-מידה; היא הפתיחות לכל מה שקורה ברגע הזה בלי לצמצם את ההתבוננות לכל דבר מסוים, היא הנכונות לפגוש כל מצב כהווייתו – היא מהפך של שמיטה, בכל רגע מחדש, היא גישה בלתי אמצעית לפגישה עם החיים.

מדיטציה ללא בחירה היא התבוננות פשוטה הפתוחה לכל המתרחש עכשיו – הפרחים והקוצים, מבחוץ ומבפנים, בין אדם לבין עצמו ובינו לבין כל מי שאיתו וכל מה שסביבו; מדיטציה ללא בחירה היא החופש פשוט להיות מרחב שלם של קשב ללא הפרדה בין המתבונן לבין ההתבוננות, ללא הפרדה בין המדיטציה לבין החיים ברגע הזה.

*       *       *

הלימוד מותאם לנוכחים המשתתפים, ואין צורך בידע או נסיון קודמים; הרטריט פתוח ומתאים לכולם – הן למתעניינים חדשים אשר רוצים לטעום ולהתנסות במדיטציה, והן לאנשים בעלי נסיון קודם במדיטציה, אשר רוצים להעמיק ולהביא אותה אל דרכם בחיים.

*       *       *

מאיר זוהר מלמד מדיטציה לא-דואלית כדרך חיים הוא מלמד את הדרך הבודהיסטית בגישה לא-דואלית, ומדיטציה של קשב גוף-נפש ברגע הזה.

מאיר למד וחי בקהילתו של תיק-נהאט-האן (Thich Nhat Hanh), נזיר ומורה זן, והיה נזיר בודהיסט במשך תשע שנים. כמו כן, מאיר לומד רבות לאור הגותו של קרישנמורטי (J. Krishnamurti), ובנוסף, הוא שהה כשנתיים במרחב המדיטציה Rose Apple.

מאיר פוגש אנשים בסדנאות ובמפגשים קבוצתיים, ומציע ליווי דרך גם ליחידים.