בית קשב‏ > ‏סדנאות‏ > ‏

סדנת יום: בודהיצ'יטה, התעוררות הלב

בודהיצ'יטה, התעוררות הלב

רטריט עם מאיר זוהר


יום שבת 16 ביוני 10:00-17:00   |  
ב"גבעת הדהרמה", מושב בית-חנן 

*       *       *

בודהיצ'יטה (Bodhicitta) היא התעוררות הלב, היא התשוקה לחיים, הכמיהה לאמת היא החופש להיות באמת בחיים; בודהיצ'יטה היא הלב של דרך קשב לחיים היא דרך בה בכל רגע מחדש כל צעד הוא צעד אל הרגע הזה.

בודהיצ'יטה היא הגישה הקשובה ברגע הזה היא הרצון והחופש לפגוש כאן ועכשיו את הדברים כהווייתם, את הפרחים וגם את הקוצים, ללא אפליה וללא תנאים; בודהיצ'יטה היא החופש לאהוב את החיים, ולגלות את האהבה בפעולה: בודהיצ'יטה היא הרצון והחופש להיות ערים ולעזור גם לאחרים, לעזור לזולת לעזור גם לאנשים נוספים להתעורר לחיים.

*       *       *

הלימוד מותאם לנוכחים המשתתפים, ואין צורך בידע או נסיון קודמים; הרטריט פתוח ומתאים לכולם – הן למתעניינים חדשים אשר רוצים לטעום ולהתנסות במדיטציה, והן לאנשים בעלי נסיון קודם במדיטציה, אשר רוצים להעמיק ולהביא אותה אל דרכם בחיים.

*       *       *

מאיר זוהר מלמד מדיטציה לא-דואלית כדרך חיים הוא מלמד את הדרך הבודהיסטית בגישה לא-דואלית, ומדיטציה של קשב גוף-נפש ברגע הזה.

מאיר למד וחי בקהילתו של תיק-נהאט-האן (Thich Nhat Hanh), נזיר ומורה זן, והיה נזיר בודהיסט במשך תשע שנים. כמו כן, מאיר לומד רבות לאור הגותו של קרישנמורטי (J. Krishnamurti), ובנוסף, הוא שהה כשנתיים במרחב המדיטציה Rose Apple.

מאיר פוגש אנשים בסדנאות ובמפגשים קבוצתיים, ומציע ליווי דרך גם ליחידים.