בית קשב‏ > ‏סדנאות‏ > ‏

סדנת יום: קליאנה מיטרה, רעות רוחנית

קליאנה מיטרה, רעות רוחנית

רטריט עם מאיר זוהר


יום שבת 18 באוגוסט 10:00-17:00   |  
ב"גבעת הדהרמה", מושב בית-חנן 

*       *       *

קליאנה מיטרה (Kalyana Mitra) זה ידיד דרך, חבר קשוב שמלווה אותנו בדרכנו ומאיר אותה עבורנו; זה אדם שמקשיב ותומך וגם מאתגר, מזמין ומאפשר להעז להתעורר לחיים ברגע הזה.

קליאנה מיטרה זו רעות רוחנית, שותפות דרך שיש בה נכונות להיות ביחד תלמידים של החיים; זה החופש להיות אינטימיים עם כל הדברים, להיות גלויים עם עצמנו ועם זולתנו ויחד להיענות לקריאה של החיים, יחד לנשום את הנשימה של החיים.

קליאנה מיטרה זה מרחב קשב בו אנחנו חופשיים לגלות את ליבנו, את הקוצים ואת הפרחים, לשתף את השאלות והאתגרים אותם אנחנו פוגשים ואת התובנות שאנחנו מגלים; זה מרחב הוויה בו אנחנו מגישים את נוכחותנו בגישה ידידותית לכל הדברים, גישה קשובה לחיים.

קליאנה מיטרה זו אחווה נדיבת-לב, נתינה הדדית בחמלה, שמחה של מפגש לבבות באינטימיות קשובה – אדם עם אדם ללא משחקי תפקידים, לב אל לב בלב החיים;   זה החופש לפגוש אדם ולהיות יחד איתו בעוד הוא לומד ומגלה את עצמו ומוצא את דרכו, וכך ללכת בדרך יחד עם שותף מלווה במסע ההרפתקה של החיים – זה החופש לגלות ביחד את המתנה של החיים ברגע הזה.


*       *       *

הלימוד מותאם לנוכחים המשתתפים, ואין צורך בידע או נסיון קודמים; הרטריט פתוח ומתאים לכולם – הן למתעניינים חדשים אשר רוצים לטעום ולהתנסות במדיטציה, והן לאנשים בעלי נסיון קודם במדיטציה, אשר רוצים להעמיק ולהביא אותה אל דרכם בחיים.

*       *       *

מאיר זוהר מלמד מדיטציה לא-דואלית כדרך חיים הוא מלמד את הדרך הבודהיסטית בגישה לא-דואלית, ומדיטציה של קשב גוף-נפש ברגע הזה.

מאיר למד וחי בקהילתו של תיק-נהאט-האן (Thich Nhat Hanh), נזיר ומורה זן, והיה נזיר בודהיסט במשך תשע שנים. כמו כן, מאיר לומד רבות לאור הגותו של קרישנמורטי (J. Krishnamurti), ובנוסף, הוא שהה כשנתיים במרחב המדיטציה Rose Apple.

מאיר פוגש אנשים בסדנאות ובמפגשים קבוצתיים, ומציע ליווי דרך גם ליחידים.