בית קשב‏ > ‏סדנאות‏ > ‏

סדנת יום (טבעון): הפחד לפגוש, החופש להיות

הפחד לפגוש, החופש להיות

(לעשות מדיטציה, להיות מדיטציה)

שערים למדיטציה לא-דואלית  סדנה עם מאיר זוהר


יום שבת 3 בנובמבר 10:00-17:00   |  
בבית פרטי מרווח בקרית טבעון 


(הכתובת המלאה והנחיות נוספות יישלחו לנרשמים מספר ימים לפני הסדנה) 

~      ~      ~

בדרך-כלל אנחנו פוחדים לפגוש את עצמנו, פוחדים לפגוש את החיים כפי שהם ברגע הזה בתוכנו ומסביבנו – אנחנו מתקשים לפגוש את עצמנו, להיות ביחד עם מי שאנחנו כפי שאנחנו, עם הקשיים ועם הפחדים, ולכן אנחנו עסוקים – אנחנו רצים ורצים, רוצים ורוצים, ולעולם לא מרוצים; ופעמים רבות אנחנו ממשיכים את אותה הריצה הגשמית גם בדרך הרוחנית – אנחנו מנסים למצוא מוצא של הקלה ... ויש מקום וזמן לעשייה שכזו – זו הגישה הרגילה: אנחנו לומדים לעשות מדיטציה במיומנות כדי לטפל בגוף-נפש ולהיטיב את מצב החיים.

יחד עם זאת, יחד עם כל מה שאנחנו עושים ואומרים וחושבים יש גם מדיטציה אחרת, היא פתיחות בתשומת-לב לכל מצב בו אנחנו נמצאים, היא מהפך בגישה לחיים; וכך, בכל רגע מחדש, השאלה היא האם אפשר לפתוח מרחב של הוויה קשובה – פשוט להיות קשובים, חופשיים לפגוש גלויות את החיים – זה החופש להיות מדיטציה ללא בחירה במטרה וללא הסתמכות על שימוש באמצעים; זו מדיטציה לא-דואלית, היא החופש לפגוש את הדברים כהווייתם ולהיות ערים למתנה של החיים ברגע הזה.


*       *       *

הסדנה כוללת מדיטציה של תשומת-לב ושיחה של מאיר עם שאלות ותשובות, כאשר הלימוד מותאם לנוכחים המשתתפים.

הסדנה פתוחה לכולם – הן למתעניינים חדשים אשר רוצים לטעום ולהתנסות, והן לאנשים בעלי נסיון קודם המבקשים להתבסס ולהתעמק, להתרענן ולהתחדש בדרך.

*       *       *

מאיר זוהר מלמד מדיטציה לא-דואלית כדרך חיים הוא מלמד את הדרך הבודהיסטית בגישה לא-דואלית, ומדיטציה של קשב גוף-נפש ברגע הזה.

מאיר היה נזיר בודהיסט במשך תשע שנים, למד וחי בקהילתו של תיק-נהאט-האן (Thich Nhat Hanh), נזיר ומורה זן, וכמו כן הוא לומד רבות לאור הגותו של קרישנמורטי (J. Krishnamurti).

מאיר פוגש אנשים בסדנאות ובמפגשים קבוצתיים, ומציע ליווי דרך גם ליחידים.