בית קשב‏ > ‏סדנאות‏ > ‏

סדנת יום: הוויית-גומלין / ריקות

על הוויית-הגומלין של החיים ועל הריקות של כל הדברים

רטריט עם מאיר זוהר


יום שבת 1 בדצמבר 10:00-17:00   |  
ב"גבעת הדהרמה", מושב בית-חנן 

*       *       *

החיים הם מערכת יחסים. החיים שלמים, אינם נפרדים. כל הדברים משפיעים ומושפעים, מקבלים ומוסרים, נוטלים ונותנים – כל הדברים מורכבים מכל הדברים האחרים; דבר מסוים אינו קיים ללא כל הדברים האחרים, אין דבר שקיים כשלעצמו בנפרד מדברים אחרים – כל הדברים ריקים מאשליה של עצמיות, וכך הם באמת מלאים בחיים ... וכך, כאשר אנחנו מתבוננים נכוחה לעומק הדברים, אנחנו מבינים את הוויית-הגומלין (Inter-Being) של החיים ואת הריקות (Emptiness, Shunyata) של כל הדברים.

כך אנחנו מתבוננים גלויות בעצמנו, בגוף-נפש ובמערכות היחסים, לאור השאלה – מה הם המרכיבים מהם אנחנו מורכבים? מה הן ההשפעות מהן אנחנו מושפעים? מה אנחנו מקבלים ומה אנחנו מוסרים? מה הן המתנות ומה הם האתגרים? היכן ומתי אנחנו מתחילים ומסתיימים? מאין ולאן אנחנו באים והולכים? – וכך אנחנו באמת מבינים את ההדדיות של כל הדברים – זו הנשימה של החיים מהדהדת בכל הדברים, זו אותה החיוּת כאשר שם וצורה מופיעים וחולפים בהתאם לנסיבות ולתנאים; זה משחק מחבואים, פסטיבל מסכות, מופע קסמים, זה הניגון של החיים – האם אנחנו קשובים? – אנחנו ביחד שפע של חיים.


*       *       *

הלימוד מותאם לנוכחים המשתתפים, ואין צורך בידע או נסיון קודמים; הרטריט פתוח ומתאים לכולם – הן למתעניינים חדשים אשר רוצים לטעום ולהתנסות במדיטציה, והן לאנשים בעלי נסיון קודם במדיטציה, אשר רוצים להעמיק ולהביא אותה אל דרכם בחיים.

*       *       *

מאיר זוהר מלמד מדיטציה לא-דואלית כדרך חיים הוא מלמד את הדרך הבודהיסטית בגישה לא-דואלית, ומדיטציה של קשב גוף-נפש ברגע הזה.

מאיר למד וחי בקהילתו של תיק-נהאט-האן (Thich Nhat Hanh), נזיר ומורה זן, והיה נזיר בודהיסט במשך תשע שנים. כמו כן, מאיר לומד רבות לאור הגותו של קרישנמורטי (J. Krishnamurti), ובנוסף, הוא שהה כשנתיים במרחב המדיטציה Rose Apple.

מאיר פוגש אנשים בסדנאות ובמפגשים קבוצתיים, ומציע ליווי דרך גם ליחידים.