בית קשב‏ > ‏סדנאות‏ > ‏

סדנת יום (טבעון): להיות מדיטציה ללא בחירה במטרה

להיות מדיטציה ללא בחירה במטרה

שערים למדיטציה לא-דואלית  סדנה עם מאיר זוהר


יום שבת 5 בינואר 2019   10:00-17:00   |  
בבית פרטי מרווח בקרית טבעון 

(הכתובת המלאה והנחיות נוספות יישלחו לנרשמים מספר ימים לפני הסדנה) 

~~~   ~~~

מדיטציה לא-דואלית היא המדיטציה הפשוטה ביותר – פשוט להיות קשובים, יחד עם כל מה שאנחנו עושים ובכל מצב בו אנחנו נמצאים, בכל רגע מחדש פשוט להיות שלמים עם החיים כהווייתם – זה החופש להיות מדיטציה, זו מדיטציה של הוויה קשובה, היא מרחב שלם של קשב לחיים.

מדיטציה לא-דואלית היא התבוננות שלמה, היא מדיטציה ללא בחירה במטרה – היא הפתיחות לכל מה שקורה ברגע הזה בלי לצמצם את ההתבוננות לכל דבר מסוים, היא הנכונות לפגוש כל מצב כהווייתו בלי להסתמך על כל אמת-מידה, מה שאנחנו כבר מכירים ויודעים לכאורה – היא צעד אל הלא נודע, מהפך של שמיטה, היא גישה בלתי אמצעית לפגישה עם החיים.

מדיטציה ללא בחירה היא התבוננות פשוטה הפתוחה לכל המתרחש עכשיו – הפרחים והקוצים, מבחוץ ומבפנים, בינינו לבין עצמנו ובינינו לבין אחרים; מדיטציה ללא בחירה היא מדיטציה ללא תוספות, היא החופש פשוט להיות מרחב שלם של קשב ללא הפרדה בין המתבונן לבין ההתבוננות, החופש לחיות ולפעול ללא הפרדה בין המדיטציה לבין דרך החיים ברגע הזה.

*       *       *

הסדנה כוללת מדיטציה של תשומת-לב ושיחה של מאיר עם שאלות ותשובות, כאשר הלימוד מותאם לנוכחים המשתתפים.

הסדנה פתוחה לכולם – הן למתעניינים חדשים אשר רוצים לטעום ולהתנסות, והן לאנשים בעלי נסיון קודם המבקשים להתבסס ולהתעמק, להתרענן ולהתחדש בדרך.

*       *       *

מאיר זוהר מלמד מדיטציה לא-דואלית כדרך חיים הוא מלמד את הדרך הבודהיסטית בגישה לא-דואלית, ומדיטציה של קשב גוף-נפש ברגע הזה.

מאיר היה נזיר בודהיסט במשך תשע שנים, למד וחי בקהילתו של תיק-נהאט-האן (Thich Nhat Hanh), נזיר ומורה זן, וכמו כן הוא לומד רבות לאור הגותו של קרישנמורטי (J. Krishnamurti).

מאיר פוגש אנשים בסדנאות ובמפגשים קבוצתיים, ומציע ליווי דרך גם ליחידים.