בית קשב‏ > ‏סדנאות‏ > ‏

סדנת יום (טבעון): לחיות מדיטציה, לחיות לאור השאלה

לחיות מדיטציה, לחיות לאור השאלה

שערים למדיטציה לא-דואלית  סדנה עם מאיר זוהר


יום שבת   16 במרץ   10:00-17:00   |  
בבית פרטי מרווח בקרית טבעון 


(הכתובת המלאה והנחיות נוספות יישלחו לנרשמים מספר ימים לפני הסדנה) 

~~~   ~~~

לחיות מדיטציה, משמע לחיות לאור השאלה של החיים ברגע הזה – בכל רגע מחדש להיות קשובים כדי לפגוש כל מצב חיים כהווייתו, פשוט להיות גלויים ופנויים לכל הדברים כפי שהם מתגלים וכך לפגוש את עצמנו וגם אחרים, לפגוש את החיים בפתיחות ובסקרנות, בגישה מלאת חיוּת ופליאה – זו מדיטציה לא-דואלית, מדיטציה כדרך חיים.

לחיות מדיטציה, לחיות לאור השאלה, משמע לחיות בקשב-לב שלם, לחיות בדרך קשב לחיים – זה החופש לחיות בעולם בלי להיות לכודים בתשובות הרגילות, לגלות עניין בכל מה שקורה ברגע הזה בלי להתפתות לתשובות הידועות, לחיות ללא הסתמכות על מתכונים ונוסחאות של דעות ומסקנות, רעיונות ואמונות; זה החופש לחיות ללא כל אמת-מידה, לעשות צעד אל הלא נודע, לערער על הסמכות של כל עמדה בטוחה לכאורה, מה שאנחנו חושבים שאנחנו כבר מכירים ויודעים, וכך להיענות לכל אתגר חיים בגישה של שאלה קשובה.


*       *       *

הסדנה כוללת מדיטציה של תשומת-לב ושיחה של מאיר עם שאלות ותשובות, כאשר הלימוד מותאם לנוכחים המשתתפים.

הסדנה פתוחה לכולם – הן למתעניינים חדשים אשר רוצים לטעום ולהתנסות, והן לאנשים בעלי נסיון קודם המבקשים להתבסס ולהתעמק, להתרענן ולהתחדש בדרך.

*       *       *

מאיר זוהר מלמד מדיטציה לא-דואלית כדרך חיים הוא מלמד את הדרך הבודהיסטית בגישה לא-דואלית, ומדיטציה של קשב גוף-נפש ברגע הזה.

מאיר היה נזיר בודהיסט במשך תשע שנים, למד וחי בקהילתו של תיק-נהאט-האן (Thich Nhat Hanh), נזיר ומורה זן, וכמו כן הוא לומד רבות לאור הגותו של קרישנמורטי (J. Krishnamurti).

מאיר פוגש אנשים בסדנאות ובמפגשים קבוצתיים, ומציע ליווי דרך גם ליחידים.