בית קשב‏ > ‏סדנאות‏ > ‏

קורס שנתי: דרך הבודהיסאטווה

דרך הבודהיסאטווה

דרך חיים של חכמה וחמלה בפעולה


קורס דהרמה | לימוד ומדיטציה עם מאיר זוהר

קורס שנתי  2019-2020  בקרית טבעון

~~~   ~~~   ~~~

הבּוֹדְהִיסַאטְוָוה (Bodhisattva) היא כל מי שמגשימה את החמלה והחכמה של דרך הבודהה בפעולה; היא מי שמקדישה את חייה כדי לאפשר חופש מסבל, באדם ובעולם, מי שמושיטה יד בלב פתוח לכולם, ללא אפליה; היא כל אדם ער שחופשי לתת בנדיבות ובשמחה וכך, כאשר אנחנו נותנים, אנחנו גם מקבלים את המתנה של החיים.

דרך הבודהיסאטווה היא דרך חיים של ערוּת ורעוּת, ענווה ואחווה – דרך של התעוררות לחיים ועזרה לזולת בלב המצב האנושי הממשי; דרך הבודהיסאטווה היא החופש לגלות חכמה וחמלה בליבנו ובחיינו, ממש ברגע הזה, ולעזור גם לאחרים בפעולה קשובה – לעזור להם לגלות בעצמם חמלה וחכמה וכך לעזור גם לאנשים נוספים, לעזור להם להתעורר לטבע הבודהה של עצמם ושל כל האחרים וכך להיות חופשיים לאהוב את החיים.

במהלך הקורס נלמד נושאים רבים, בהם: דמות הבודהיסאטווה על פניה השונים; שתי הכנפיים של דרך הבודהה, חכמה וחמלה; טבע בודהה (Buddhata); בודהיצ'יטה (Bodhicitta), התעוררות הלב; קליאנה מיטרה (Kalyana Mitra), רעות רוחנית; הוויית הגומלין של החיים (Inter-Being); הריקות של כל הדברים (Shunyata); ועוד ... בקורס נתנסה במדיטציה של תשומת-לב, היא קשב גוף-נפש ברגע הזה, ונלמד 14 קווים מנחים לחיים ערים – זו דרך הבודהיסאטווה ב-14 פנים, זו הדרך בה הבודהיסאטווה חיה ופועלת בחמלה.