בית קשב‏ > ‏סדנאות‏ > ‏

סדנת יום (טבעון): בין בודהה לבין קרישנמורטי

בין בודהה לבין קרישנמורטי

התבוננות בדרך הבודהה לאור הגותו של קרישנמורטי,

התבוננות בהגותו של קרישנמורטי לאור דרך הבודהה


סדנה עם מאיר זוהר   |   יום שבת 3 באוגוסט 2019   10:00-17:00   |   בבית פרטי מרווח בקרית טבעון 

(הכתובת המלאה והנחיות נוספות יישלחו לנרשמים מספר ימים לפני הסדנה) 

~~~   ~~~

הבודהה וקרישנמורטי, האחד נולד לפני 2,600 שנים והאחר לפני 120 שניהם נדדו ברחבי העולם של זמנם ולימדו אינספור אנשים לפגוש את עצמם בלב המצב האנושי וכך להשתחרר לחופשי;  שניהם הצביעו על אפשרות של שינוי מן היסוד בתמונת העולם ובתפיסת העצמי של האדם, אבל מהו אותו מהפך בגישה ואיך מגיעים לשם ומשיגים ורוכשים ומגשימים אותו האם יש שיטה של אמצעים אל עבר מטרה? האם יש דרך אל האמת של החיים ברגע הזה?

הבודהה וקרישנמורטי, מה בעצם הם מלמדים? – שניהם מזמינים כל אדם למרחב של למידה עצמית כדי לפגוש גלויות את העובדה של צער העולם ואי-הנחת הראשוני וכך להתעורר לחיים ולהשתחרר לחופשי מפחד, זמן ומחשבה; שניהם פותחים שער לדרך חיים של הבנה בהירה, חופש וחמלה בפעולה, אבל מה בין דרכו של הבודהה לבין הגותו של קרישנמורטי? מה הדומה ומה השונה? ובין בודהה לבין קרישנמורטי, עבור כל אדם, מהי דרך החיים ברגע הזה?

*       *       *

הסדנה כוללת התנסות במדיטציה לא-דואלית, היא מדיטציה של תשומת-לב ללא בחירה, יחד עם הקשבה לשיחה של מאיר ודיון פתוח לשאלות, כאשר הלימוד מותאם לנוכחים המשתתפים.

הסדנה פתוחה לכולם – הן למתעניינים חדשים אשר רוצים לטעום ולהתנסות, והן לאנשים בעלי נסיון קודם המבקשים להתבסס ולהתעמק, להתרענן ולהתחדש בדרך.

*       *       *

מאיר זוהר מלמד מדיטציה לא-דואלית כדרך חיים הוא מלמד את הדרך הבודהיסטית בגישה לא-דואלית, ומדיטציה של קשב גוף-נפש ברגע הזה.

מאיר היה נזיר בודהיסט במשך תשע שנים, למד וחי בקהילתו של תיק-נהאט-האן (Thich Nhat Hanh), נזיר ומורה זן, וכמו כן הוא לומד רבות לאור הגותו של קרישנמורטי (J. Krishnamurti).

מאיר פוגש אנשים בסדנאות ובמפגשים קבוצתיים, ומציע ליווי דרך גם ליחידים.