בית קשב‏ > ‏סדנאות‏ > ‏

סדנת יום (טבעון): התבוננות בארעיות

התבוננות בארעיות

הדברים משתנים, החיים מתחדשים, ואנחנו?

סדנה עם מאיר זוהר


יום שבת 14 בדצמבר 2019   10:00-17:00   |   בבית פרטי מרווח בקרית טבעון 

(הכתובת המלאה והנחיות נוספות יישלחו לנרשמים מספר ימים לפני הסדנה) 

~~~   ~~~

הדברים משתנים – מופיעים וחולפים, מבחוץ ומבפנים, בגוף ובנפש ובמערכות היחסים, בטבע ובאדם ובעולם – דבר לא נשאר אותו הדבר, כך מתחדשים החיים; הדברים משתנים בזמנם, על-פי טבעם, אבל אנחנו מתקשים לקבל את שינויי החיים ולחיות בהתאם ולכן אנחנו מגיבים ומתנגדים, שוקעים בזיכרונות ועסוקים בסיפורים – דעות ומסקנות, רעיונות ואמונות – אנחנו פוחדים ולכן אנחנו מנסים להיאחז בדימוי עצמי שאינו מעודכן, אנחנו מחפשים עמדת התייחסות קבועה ובטוחה לכאורה ... אנחנו מנסים להתחמק, אבל אין מקום מחוץ לחיים.

האם אפשר להתבונן נכוחה בעובדת הארעיות של כל הדברים, זה השינוי המתמיד של החיים, ולהתבונן גם בהתנגדות התגובתית שלנו, היא הדרך הרגילה בה אנחנו מתייחסים לאותה עובדה – האם אנחנו חופשיים, בכל רגע מחדש, להיענות לאתגר של החיים?

*       *       *

הסדנה כוללת התנסות במדיטציה לא-דואלית, היא מדיטציה של תשומת-לב ללא בחירה, יחד עם הקשבה לשיחה של מאיר ודיון פתוח לשאלות, כאשר הלימוד מותאם לנוכחים המשתתפים.

הסדנה פתוחה לכולם – הן למתעניינים חדשים אשר רוצים לטעום ולהתנסות, והן לאנשים בעלי נסיון קודם המבקשים להתבסס ולהתעמק, להתרענן ולהתחדש בדרך.

*       *       *

מאיר זוהר מלמד מדיטציה לא-דואלית כדרך חיים הוא מלמד את הדרך הבודהיסטית בגישה לא-דואלית, ומדיטציה של קשב גוף-נפש ברגע הזה.

מאיר היה נזיר בודהיסט במשך תשע שנים, למד וחי בקהילתו של תיק-נהאט-האן (Thich Nhat Hanh), נזיר ומורה זן, וכמו כן הוא לומד רבות לאור הגותו של קרישנמורטי (J. Krishnamurti).

מאיר פוגש אנשים בסדנאות ובמפגשים קבוצתיים, ומציע ליווי דרך גם ליחידים.