בית קשב‏ > ‏סדנאות‏ > ‏

סדנת יום (טבעון): השאלה של אין-אני

השאלה של אין-אני

סדנה עם מאיר זוהר


יום שבת ___ ב_________ 2020   10:00-17:00   |   בבית פרטי מרווח בקרית טבעון 

(הכתובת המלאה והנחיות נוספות יישלחו לנרשמים מספר ימים לפני הסדנה) 

~~~   ~~~

הלב של דרך הבודהה זו השאלה של אין-אני (Anatta / Anatman), היא הזמנה להתבוננות קשובה בכל מה שאנחנו חושבים שאנחנו כבר מכירים ויודעים – זו הזמנה להתבונן בעצמנו ובעולמנו ולהתעורר לטבע הדברים.

אין-אני זו שאלה פתוחה, והתשובה היא התבוננות נכוחה בלב המצב האנושי; אין-אני זו גישה של פגישה גלויה עם החיים בלי להסתגר ולהתבצר בעמדה נפרדת וקבועה לכאורה, מרכז עצמי של "אני" ו"שלי" כנגד כל האחרים, מחשבה של הפרדה ורצון בשליטה – אין-אני זה מרחב שלם של קשב לחיים.

אין-אני זה החופש לחיות בקשב-לב שלם בלי להיות לכודים במטענים העצמיים ובתסביכים הרגילים, בלי להיתלות באשליות ובלי להיגרר לתגובתיות של פחדים הישרדותיים; זה החופש להיות ערים לרצונות ולרגשות בלב הדרמה של החיים, ללא היאחזות וללא הזדהות עם משחקי התפקידים; זה החופש לחיות בלי להתפתות לכל סיפור מסגרת מסוים, מוגבל ומצומצם, ובלי ללכת שולל אחר כל הגדרה עצמית – אין-אני זה חופש מאמונות ורעיונות, דעות ומסקנות, חופש מכל הסיפורים.

*       *       *

הסדנה כוללת התנסות במדיטציה לא-דואלית, היא מדיטציה של תשומת-לב ללא בחירה, יחד עם הקשבה לשיחה של מאיר ודיון פתוח לשאלות, כאשר הלימוד מותאם לנוכחים המשתתפים.

הסדנה פתוחה לכולם – הן למתעניינים חדשים אשר רוצים לטעום ולהתנסות, והן לאנשים בעלי נסיון קודם המבקשים להתבסס ולהתעמק, להתרענן ולהתחדש בדרך.

*       *       *

מאיר זוהר מלמד מדיטציה לא-דואלית כדרך חיים הוא מלמד את הדרך הבודהיסטית בגישה לא-דואלית, ומדיטציה של קשב גוף-נפש ברגע הזה.

מאיר היה נזיר בודהיסט במשך תשע שנים, למד וחי בקהילתו של תיק-נהאט-האן (Thich Nhat Hanh), נזיר ומורה זן, וכמו כן הוא לומד רבות לאור הגותו של קרישנמורטי (J. Krishnamurti).

מאיר פוגש אנשים בסדנאות ובמפגשים קבוצתיים, ומציע ליווי דרך גם ליחידים.