השאלה של אין-אני

סדנת לימוד ומדיטציה עם מאיר זוהר

 

יום שבת 3 באוגוסט 10:00-17:00   |   בקיבוץ מעגן מיכאל

(הסדנה תתקיים ב"מועדון לחבר", ליד חדר האוכל (ראו מס' תמונות בתחתית הדף); הנחיות הגעה מפורטות ינתנו בהמשך. 

~~~

הסיבה לאי-הנחת הראשונית של המצב האנושי היא תפיסה עצמית ותמונת עולם לא-מציאותית – זו עמדת ה"אני", שאין חוכמה ואין חמלה בתשובה שלה לאתגרי החיים; ולכן הלב של דרך הבודהה הוא מהפך בגישה הרגילה – זו השאלה של אין-אני (Anatta / Anatman).

אין-אני זו שאלה פתוחה, והתשובה היא התבוננות נכוחה בכל מצב חיים; אין-אני זו גישה של פגישה גלויה עם החיים בלי להסתגר ולהתבצר בעמדה נפרדת וקבועה לכאורה, מרכז עצמי של "אני" ו"שלי" כנגד כל האחרים, מחשבה של הפרדה ורצון בשליטה – זו הזמנה להתבוננות קשובה בכל מה שאנחנו חושבים שאנחנו כבר מכירים ויודעים, הזמנה להתבונן בעצמנו ובעולמנו ולהתעורר לטבע הדברים – אין-אני זה מרחב שלם של קשב לחיים.

אין-אני זה החופש לחיות בקשב-לב שלם בלי להיות לכודים במטענים העצמיים ובתסביכים הרגילים, בלי להיתלות באשליות ובלי להיגרר לתגובתיות עיוורת של פחדים הישרדותיים; זה החופש להיות ערים לרצונות ולרגשות בלב הדרמה של החיים, ללא היאחזות וללא הזדהות עם משחקי התפקידים; זה החופש להתיידד עם אי-הוודאות וכך לחיות בלי להתפתות לכל סיפור מסגרת מסוים, מוגבל ומצומצם, ובלי ללכת שולל אחר כל הגדרה עצמית – אין-אני זה חופש מאמונות ורעיונות, דעות קדומות ומסקנות נוקשות, חופש מכל הסיפורים.*   *   *

הסדנה כוללת התנסות במדיטציה של תשומת-לב, היא קשב גוף-נפש ברגע הזה, יחד עם הקשבה לשיחה של מאיר ודיון פתוח לשאלות, כאשר הלימוד מותאם לנוכחים המשתתפים.

הסדנה פתוחה לכולם – הן למתעניינים חדשים אשר רוצים לטעום ולהתנסות, והן לאנשים בעלי נסיון קודם המבקשים להתבסס ולהתעמק, להתרענן ולהתחדש בדרך.


*   *   *

מאיר זוהר היה נזיר בודהיסט במשך תשע שנים. הוא למד וחי בקהילתו של תיק-נהאט-האן (Thich Nhat Hanh), נזיר ומורה זן, וכמו כן הוא לומד רבות לאור הגותו של קרישנמורטי (J. Krishnamurti).

מאיר פוגש אנשים בסדנאות ובמפגשים קבוצתיים, ומציע גם ליווי דרך אישי.

*   *   *

אנא שימו-לב: מספר המקומות בסדנה מוגבל, וההשתתפות היא בהרשמה מראש בלבד – למילוי טופס הרשמה

[ביטולים:   כאשר אתם נרשמים אתם מצהירים על כוונתכם להגיע – אם נרשמתם ואינכם יכולים להגיע, אנא צרו קשר כדי לבטל את השתתפותכם ולפנות מקום לממתינים]

*   *   *
*   *   *

לפרטים נוספים בנוגע לתוכן ולפעילות בסדנה ניתן ליצור קשר עם מאיר

לפרטים בנוגע להגעה והתארגנות ביום הסדנה ניתן ליצור קשר עם לארי 052-5258-742 


[ הנחיות WAZE למגרש החניה || הנחיות להליכה (2 דקות), ממגרש החניה למועדון

~~~