בית קשב מציע לימוד מדיטציה וסדנאות, פעילויות נוספות בקבוצות, וליווי דרך בפגישות אישיות עם מאיר זוהר ומיכל ארבל

מאיר זוהר מלמד מדיטציה לא-דואלית כדרך חיים, לאור הגותו של קרישנמורטי (J. Krishnamurti). בנוסף, הוא מלמד את הדרך הבודהיסטית בגישה לא-דואלית, ומדיטציה של קשב גוף-נפש ברגע הזה. מחבר הספרים "בודהיצ'יטה" ו"קליאנה מיטרה".

מאיר למד וחי בקהילתו של תיק-נהאט-האן (Thich Nhat Hanh), והיה נזיר בודהיסט במשך תשע שנים. בנוסף, הוא שהה במשך כשנתיים במרחב מדיטציה בארה"ב.

מאיר פוגש אנשים בסדנאות ומפגשים קבוצתיים, ומציע גם ליווי דרך אישי.

מיכל ארבל היא מלווה רוחנית מוסמכת ומטפלת באמנות (MA), מנחה מדיטציה של תשומת-לב, מחברת הספר "בנשימה אני בבית".

למיכל יש ניסיון בטיפול משנת 1999, והיא חיה לאור הדרך הבודהיסטית משנת 2005. במשך כשנתיים שהתה במרחב מדיטציה בארה"ב.

מיכל מלווה אנשים בהתמודדות עם מחלות כרוניות ומאיימות חיים, פרידה ואובדן, זקנה, אתגרי חיים שונים וסוף החיים. כמו-כן, היא מנחה מפגשי מדיטציה וסדנאות בליווי רוחני.

הגישה של בית קשב מתבססת על לימוד לאור דרכו של הבודהה והגותו של קרישנמורטי, ומקורות נוספים

הלב של בית קשב מדיטציה של תשומת-לב:

מדיטציה של תשומת-לב היא הוויה קשובה בגוף ובנפש, היא התבוננות נכוחה בדברים כפי שהם, בתוכנו ומסביבנו – היא הנכונות לפגוש בכל רגע מחדש את עצמנו וגם אחרים, לפגוש כאן ועכשיו את החיים כהווייתם בלב המצב האנושי; תשומת-הלב היא מדיטציה של קשב גוף-נפש ברגע הזה, היא נוכחות מלאה ומודעות פתוחה לרווחה – היא החופש לנשום את הנשימה של החיים ברגע הנוכחי.

~ ~ ~

בית קשב הוא הזמנה לחזור לעצמנו וכך לגלות את הבית שבתוכנו, לפגוש כאן ועכשיו את ביתנו האמיתי. בית קשב מציע הזדמנות ואפשרות לכל אחת ואחד מאיתנו להיות בבית בכל צעד כאן ועכשיו ובכל רגע של נשימה קשובה.

הלב של בית קשב הוא החופש להיות בבית בכל מקום – בית קשב אינו מקום מסוים אלא הגישה לכל מקום בו אנחנו נמצאים, כל מקום בו אנחנו קשובים ובאמת פוגשים את החיים. בבית קשב כל מפגש הוא הזמנה לחזור הביתה ולהתעורר לחיים בכל רגע מחדש – זה הבית האמיתי, הבית של החיים ברגע הזה.