בודהיצ'יטה: בדרך אל הרגע הזה

מאת מאיר זוהר | עם רשימות קשב מאת יעקב רז


בית קשב הוצאה לאור 2018 | 275 עמודים | 21 ס"מ * 13.5 ס"מ

לטופס הזמנה ורכישת ספרים


ספר מודפס (כריכה רכה): 84 ש"ח | ספר PDF דיגיטלי: 36 ש"ח

~ ~ ~

הספר "בודהיצ'יטה: בדרך אל הרגע הזה" פונה לכל מי שמבקשים לגלות בעצמם את מיטבם ולהתעורר לחיים, ללמוד מדיטציה ולהגשימה בלב החיים. הספר מציג את הלב של דרך קשב, זו הגישה הקשובה בה אנחנו פוגשים את עצמנו וגם אחרים, כאן ועכשיו בכל מצב בו אנחנו נמצאים; זו נוכחות ופעולה קשובה בלב חיי היומיום, זו מדיטציה כדרך חיים.

הספר ערוך כסדרה של שאלות ותשובות, וכולל שלושה חלקים:

החלק הראשון, "דרך גלימת הנזיר, דרך קשב לחיים", מתאר סיפור דרך אישי, אל המנזר הבודהיסטי והלאה משם; החלק השני, "צעדים ראשונים, שאלות של מתחילים", מלמד מהי מדיטציה של תשומת-לב ואיך היא מתבטאת במצבים שונים; והחלק השלישי, "בכל רגע מחדש, הרגע הזה", מביא את המדיטציה אל חיי היומיום הממשיים.

הספר מתאר סיפור דרך – תחילה אל המנזר ואל הגלימה, דרך פחדים וקשיים ועד למהפך של הרגע הזה, ובהמשך הלאה מהמנזר והלאה מהגלימה, הלאה מהמסגרת התומכת של המורה והקהילה והדרך המסורתית הסלולה. כך נפרשת לפני הקוראים דרך קשב, היא אמנות החיים הערים ברגע הזה, ונפתחת בליבם אפשרות של התעוררות – זו בודהיצ'יטה, היא החופש לאהוב את החיים כהווייתם ולגלות את האהבה בפעולה.

הספר מציע לקוראיו מרחב תגלית עצמי בו כל אחת ואחד חופשיים למצוא את דרכם, ומלמד שהגישה הקשובה למצב האנושי היא השער לאיכות החיים הערים, היא המתנה של החיים ממש ברגע הזה.

~ ~ ~

בודהיצ'יטה (Bodhicitta) היא התעוררות הלב, היא התשוקה לחיים, הכמיהה לאמת – היא החופש להיות באמת בחיים; בודהיצ'יטה היא הלב של דרך קשב לחיים – היא דרך בה בכל רגע מחדש כל צעד הוא צעד אל הרגע הזה.

בודהיצ'יטה היא הגישה הקשובה ברגע הזה – היא הרצון והחופש לפגוש כאן ועכשיו את הדברים כהווייתם, את הפרחים וגם את הקוצים, ללא אפליה וללא תנאים; בודהיצ'יטה היא החופש לאהוב את החיים, ולגלות את האהבה בפעולה: בודהיצ'יטה היא הרצון והחופש להיות ערים ולעזור גם לאחרים, לעזור לזולת לעזור גם לאנשים נוספים להתעורר לחיים.

~ ~ ~

בספר זה שיחות אודות חיי הנזירות והחיים דרך גלימת הנזיר, דרך קשב לחיים; שיחות על המהפך של הרגע הזה ואיכות החיים הערים, על מדיטציה של תשומת-לב ופעולה קשובה בלב החיים.

השיחות עוסקות בנושאים רבים, בהם השאלות הבאות: [ להמשך הקריאה ... ]

כדוגמה לתוכן ולסגנון, הנה מספר קטעים מהספר: [ להמשך הקריאה ... ]


בנוסף, מתוך "בודהיצ'יטה":~ ~ ~

"קשב הוא תבוסת הזמן

שמחת פתאום

של מי שבלי מורה ובלי תורה

ראה את סופו של סיפור

את סופם של כל הסיפורים ..."


[מאת יעקב רז; מתוך ההקדמה לספר]

~ ~ ~

מאיר זוהר נולד ב- 1964, ובגיל 32 הגיע אל המנזר. הוא היה נזיר בודהיסט תשע שנים, ולמד וחי בקהילתו של תיק-נהאט-האן (Thich Nhat Hanh), נזיר ומורה זן מווייטנאם, במשך שש שנים. כמו כן, הוא מתעמק בהגותו של קרישנמורטי (J. Krishnamurti) ולומד לאורה.

כיום מאיר חי בקרית טבעון, ומלמד את דרך קשב – הדרך הבודהיסטית בגישה לא-דואלית; זו אמנות החיים בתשומת-לב, היא מדיטציה של קשב גוף-נפש ברגע הזה, מדיטציה לא-דואלית כדרך חיים. הוא פוגש אנשים בסדנאות ומפגשים קבוצתיים, ומציע גם ליווי דרך אישי.